Szukaj o Ogrodach

Ogrody przyjazne seniorom

Autorem artykułu jest nortpol


Ogrody przyjazne seniorom muszą posiadać komfortowe miejsca służące do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Warto więc zwrócić uwagę na meble ogrodowe.
W przestronnej aranżacji ogrodowej, wzdłuż alejek, warto usytuować wygodne, wyprofilowane ławki ogrodowe z oparciem. Produkty te dadzą osobom starszym możliwość wypoczęcia w niemal każdym miejscu ogrodu, ponadto będą pełniły funkcję dekoracyjną. Warto, aby ławki były stabilne i masywne, dzięki temu będą to produkty bezpieczne dla starszych użytkowników. Najtrwalsze, wyprofilowane ławki tworzy się z połączenia żeliwa i drewna. Drewniane siedziska są bardzo wygodne, z kolei metalowe nóżki, zapewniają trwałość całej konstrukcji. Produkty te można montować w ogrodzie na stałe, co jest bardzo ważne dla osób starszych, które będą mogły wypoczywać w ogrodzie przez cały rok.
W ogrodzie przyjaznym seniorom, warto ulokować także altanę ogrodową. W jej wnętrzu należy umieszczać użyteczne meble, takie jak wygodne krzesła i stoły. Podobnie jak w przypadku ławek, stoły i krzesła przeznaczone dla seniorów powinny być odpowiednio wyprofilowane i stabilne. Nie poleca się w tym przypadku krzeseł plastikowych, ponieważ wytrzymują one stosunkowo niewielkie obciążenie statyczne, są najmniej stabilne a ich nóżki mogą wyłamywać się podczas niewłaściwego użytkowania. Jeśli ogród jest niewielki, warto umieścić w altanie wygodne krzesła o niewielkiej masie, wykonane z rattanu, technorattanu lub wikliny. Produkty te, pomimo niewielkich rozmiarów oraz małej masy, są dość stabilne i bezpieczne dla seniorów. Siedziska krzeseł wykonanych z tych tworzyw, dopasowują się do sylwetki ciała użytkowników, dlatego są dla nich bardzo wygodne i komfortowe. Rattan i wiklina najlepiej sprawdzają się w miejscach zadaszonych, osłoniętych przed nadmiernymi promieniami ultrafioletowymi oraz przed wilgocią i opadami atmosferycznymi. Z kolei krzesła i inne meble wykonane z technorattanu, można umieszczać w każdej przestrzeni ogrodu. Technorattan jest, bowiem tworzywem bardzo odpornym na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a jednocześnie zachowuje walory tradycyjnego, naturalnego rattanu.
ławki ogrodowe , meble ogrodowe
---
Rogala Beata http://www.asos.pl/

Artykuł pochodzi z serwisu http://artelis.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz