Szukaj o Ogrodach

Oczko wodne w naszym ogrodzie

Autorem artykułu jest Marcin Wilczyński


Wielkim zainteresowaniem wśród miłośników ogrodów cieszą się niewątpliwie oczka wodne. Jest to nieodzowny element wielu ogrodów, zarówno tych z tradycją, jak i nowoczesnych. Na rynku ogrodniczym znajdziemy wiele akcesoriów, dzięki którym zbudujemy nasze wyjątkowe oczko wodne.
Aby móc się nim odpowiednio cieszyć, warto zainwestować w odpowiednią pompę do wody. Dobrze dobrana pompa sprawi, że nasze oczko będzie funkcjonowało tak, jak należy. Wielu ogrodników wykorzystuje oczka wodne do umiejscowienia w nim fontanny ogrodowej. Fontanna ogrodowa często zasilana jest osobną, niezależną pompą. W takiej sytuacji musimy zastosować pompę zanurzeniową, którą montuje się bezpośrednio w zbiorniku.
Pamiętajmy o tym, że woda, która przechodzi przez dysze fontanny, musi być całkowicie pozbawiona ciał stałych. Wielu producentów fontann daje w zestawie odpowiednie filtry, umieszczane łącznie z pompą w tej samej obudowie. Właściwy dobór pompy wodnej do naszego oczka daje nam energooszczędność. Nowoczesna pompa wodna ma w zasadzie niewielki pobór mocy. Każda z takich pomp jest połączona z dyszą, której wylot powinien znajdować się na równi z powierzchnią wody. Posiadacze oczek wodnych, chcący mieć fontannę ogrodową, nie muszą budować żadnej specjalnej niecki dla fontanny. Warto w takiej sytuacji wykorzystać posiadany już zbiornik wodny. Dobrym rozwiązaniem będą wówczas fontanny ogrodowe pływające na barce.
Możemy również zdecydować się na posiadanie fontanny ożywionej. Czym jest fontanna ożywiona? Taka fontanna ogrodowa wyrzuca wodę do góry, po czym eksplodując, zrasza nas lekką mgiełką rosy. Tego typu fontanny da się zauważyć na wielu rynkach miejskich, gdzie ludzie siedzący na ławeczkach zachwycają się jej widokiem i korzystają z orzeźwienia, jakie ona daje. Fontanna jest niewątpliwie doskonałym pomysłem na zdrowy odpoczynek na łonie natury. Umiejscowiona w oczku wodnym, gdzie nie brakuje skalniaków oraz ozdób ogrodowych, prezentuje się nadzwyczaj okazale. Tak zorganizowany odpoczynek jest prawdziwym relaksem dla duszy i ciała. Warto więc zadbać o posiadanie oczka wodnego z wyjątkową fontanną. Inwestycja taka na pewno wyjdzie nam na zdrowie.
---
www.zoologiczny.sklep.pl/Oczko_Wodne__59

Artykuł pochodzi z serwisu
http://artelis.pl/artykuly/47983/oczko-wodne-w-naszym-ogrodzie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz