Szukaj o Ogrodach

Altanka ogrodowa drewniana czy murowana??

Altanki ogrodowe, jak sama nazwa na to wskazuje, są stawiane na otwartym terenie, na zewnątrz. Kierując się tą myślą, należy wziąć pod uwagę, wszystkie możliwe i najczęściej występujące czynniki atmosferyczne.

Warto zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak, geograficzne rozmieszczenie budowy, czy altanka będzie znajdować się na: północy, południu, wschodzi, zachodzie naszej części ogrodu, najczęstsze opady atmosferyczne i ich częstotliwość, a także panujący w danym mieście klimat. Gdy wszystkie czynniki zostaną przez nas bliżej określone, zastanawiamy się, czy wykonać budowlę drewnianą, czy tez murowaną. Altanki ogrodowe muszą sprostać danym warunkom przyrodniczym, od tego zależy bowiem, jak długo nasza altanka ustoi i czy nie ulegnie grożącym jej zniszczeniom. Wiadomo, iż bardziej wytrzymałą okaże się altanka wykonana z cegły, ale jej wygląd może nie pasować do naszego ogrodu lub domu. Dzisiejsza technologia posunęła się na tyle do przodu, gdyż umożliwia nam, postawianie równie wytrzymałej drewnianej budowli. Wykorzystując specjalną konstrukcję i strukturę budowy, np. z wspierającymi ją progami lub podporami, zbudujemy tak samo trwałą budowę.

Przy wyborze materiałów należy kierować się własnymi upodobaniami, ale w miarę realnymi, bo nie każde drewno jest tak samo wytrzymałe i aspektami zdrowotnymi.

Altanki ogrodowe drewniane są bardziej przewiewne, lecz mogą zatrzymywać wilgoć, natomiast altanki murowane, są droższe, jeżeli idzie o pozyskanie materiałów, ale i w utrzymaniu. Ogrodowe altanki murowane jest trudniej ogrzać i utrzymać ciepło pomieszczenia w środku, w przeciwieństwie do altanek drewnianych.
-- Stopka
Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz