Szukaj o Ogrodach

5 sposobów na oryginalny ogród

Autorem artykułu jest Michał Stajer

Projektów ogrodów jest tyle, ilu jest właścicieli. Niemniej jedne bez wahania określimy jako oryginalne i ciekawe, inne natomiast jako zwyczajne. Co zrobić, aby ożywić i urozmaicić swój ogród? Proponuję 5 rozwiązań.
1. Altana
Chyba najprostszy sposób na urozmaicenie naszego ogrodowego krajobrazu. Obecnie altany bez trudu nabędziemy nawet w marketach budowlanych, ale warto pamiętać, że własna konstrukcja będzie zawsze ciekawsza. Altany mogą służyć za miejsce wypoczynku czy rozrywki w gronie znajomych. Porośnięte roślinami wysokopiennymi czy winogronami będą natomiast przechowalnią tajemnic i magii w oczach naszych dzieci.
2. Piec do pizzy
Co ciekawe, zamiast grilla możemy organizować spotkania ze znajomymi przy pizzy z własnego pieca. Obecnie wyrób domowej pizzy coraz częściej praktykowany jest także poza granicami słonecznej Italii. Bez problemu nabędziemy całe piece lub samodzielnie skonstruujemy taki piec. Wydatek zależny jest oczywiście od naszych wymagań i wielkości takiej konstrukcji.
3. Huśtawka
Przyjemności nigdy za wiele. Jedną z nich jest huśtanie się. Dzieci na pewno będą szczęśliwe. Możemy taką huśtawkę kupić lub skonstruować z metalowych rur. Możemy ją skonstruować z opony zawieszonej na konarze drzewa. Możemy też zbudować dużą, skandynawską huśtawkę, gdzie będzie się bawić cała rodzina. Innym popularnym rozwiązaniem jest trampolina.
4. Oranżeria
Być może jest to nazwa na wyrost, bo przecież oranżerie zawsze stały przy pałacach lub w bogatych parkach. Niemniej możemy się pokusić o szklarnię, która nie koniecznie będzie dla nas źródłem warzyw, ale również miejscem, gdzie będziemy mogli podziwiać ciepłolubne rośliny. Proszę sobie tylko wyobrazić takie miejsce jesienią…
5. Wyspa
Jeśli ktoś posiada duży park i w oczkach wodnych dostrzega tylko większe kałuże, może pokusić się o niewielki staw z półwyspem czy wyspą. Dodaje to mistycyzmu, a jesienią tworzy niezwykle romantyczny obraz. W wersji minimalistycznej będzie to niewielka wysepka jak z ogrodów japońskich, w bardziej okazałej formie może to być nawet kilka metrów kwadratowych z altaną czy drzewami na środku.
Warto przełamywać nudę i pokusić się o ciekawe rozwiązania, które pozwolą nam myśleć o naszej zielonej oazie w nowych kategoriach  - jako miejscu romantycznym, mistycznym czy po prostu jako centrum domowej rozrywki.
---

Piece opalane drewnem – chlebowe i do pizzy oferuje Vitcas.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz