Szukaj o Ogrodach

Budowa tarasu drewnianego – czyli o czym warto pamiętać

Autorem artykułu jest RobertPlonka

Jeśli myślimy o własnym tarasie ogrodowym, wykonanym z drewna egzotycznego, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, związanych z jego budową. Niech ten artykuł będzie swego rodzaju przewodnikiem dla wszystkich osób planujących budowę, które jednak gubią się w natłoku informacji znajdywanych na internetowych forach. 
Oto kilka istotnych kwestii, o których powinniśmy pamiętać.
Zero betonu
Jeśli budujemy dom, a taras, jaki sobie wymarzyliśmy, będzie tarasem drewnianym bądź kompozytowym, w miejscu, w którym ma powstać, nie róbmy wylewki.  To bardzo ważne, ponieważ wylewka betonowa nie jest potrzebna do budowy tarasu drewnianego. Cała konstrukcja tarasu, zależnie od danej realizacji, opiera się albo na betonowych słupach, albo usytuowana jest bezpośrednio na podłożu (na legarach). Podłoże betonowe nie jest wymagane. Co więcej, najczęściej musi ono zostać usunięte, gdyż zwyczajnie uniemożliwia dalsze prace. To bardzo ważne – żadnego betonu. Dzięki temu oszczędzamy czas oraz nasze pieniądze.
Własne przygotowanie
Warto zastanowić się, jak ma wyglądać nasz przyszły taras. Spróbujmy rozrysować jego kształt. Następnym, bardzo użytecznym dla wykonawcy krokiem, będzie zmierzenie wszystkich boków i zamieszczenie ich na naszym rysunku technicznym. Dla wielu firm, jeszcze na etapie rozmów, skan takiego rysunku będzie bardzo użyteczny. Przede wszystkim ułatwi on rozmowy, a także pomoże w ewentualnej wycenie. W tej kwestii pomocne będą również następujące wymiary:  wysokość pomiędzy poziomem gruntu a progiem drzwi tarasowych (jeśli nie posiadamy wylewki betonowej) oraz wysokość pomiędzy płaszczyzną płyty betonowej a progiem drzwi balkonowych.
W tym przypadku zasada jest bardzo prosta: im więcej dokładnych informacji oraz wymiarów, podanych jeszcze na etapie projektowania, tym szybciej będzie można zabrać się do pracy.
Zdjęcia
Warto wziąć aparat oraz zrobić kilka zdjęć miejsca, w którym planujemy umieścić nasz taras. Często to właśnie na tym etapie mogą pojawić się ciekawe pomysły, metody aranżacji oraz ewentualne przeciwwskazania do budowy właśnie w tym konkretnym miejscu. Warto wybrać  firmę, która może pochwalić się większą ilością realizacji. Warto również sprawdzić, czy dana firma ogranicza się wyłącznie do klasycznych tarasów, czy w jej ofercie znajdują się również jakieś ciekawe pomysły, które mogły by służyć za nasze własne, tarasowe inspiracje.
Nie bójmy się pytać
Warto zadawać pytania firmom, które zajmują się budową tarasów drewnianych bądź kompozytowych. Te, którym zależy na dobrej obsłudze klienta, z pewnością odpowiedzą na wszystkie nasze pytania. Wiele firm posiada dodatkowo w swojej ofercie tzw. „indywidualną wycenę”, co oznacza, że już na etapie projektowym podchodzą do danej realizacji indywidualnie i to na niej skupiają całą swoją uwagę. W takiej wycenie powinna się znaleźć nie tylko wycena całego tarasu, ale również ceny za poszczególne materiały oraz, osobno, za prace, jakie zostały wykonane. Dokument indywidualnej wyceny to również dokładne wliczenie ilości desek z drewna egzotycznego, jakie zostały użyte do budowy, koszt transportu oraz wszelkich materiałów dodatkowych. Dzięki temu uzyskamy wszelkie niezbędne informacje dotyczące naszego nowego tarasu ogrodowego. Będziemy również wiedzieli, że zostaliśmy przez daną firmę potraktowani indywidualnie.
---

Indywidualne podejście do klienta oraz mnóstwo tarasowych inspiracji: www.tarasy-drewniane.net

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz