Szukaj o Ogrodach

Szkodniki w ogrodzie, jak sobie z nimi radzić?


Autor: Natalia S


Każda osoba, która chociaż raz w życiu uprawiała własny ogród czy działkę, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele pracy to wymaga. Denerwujące jest więc, kiedy owa ciężka praca idzie na marne z powodu ogromnej liczby szkodników.

Oczywiste jest więc wówczas, że trzeba się ich pozbyć, stosując mniej lub bardziej radykalne metody.
Które z nich są najbardziej efektywne? Wszystko zależy od tego, z jakimi szkodnikami przyszło nam stoczyć walkę. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest pójście do sklepu oferującego artykuły ogrodnicze i kupienie środka chemicznego, który pozwoli na zabicie szkodników.
Naturalnie istnieją również domowe sposoby poradzenia sobie z nimi. Przykładowo, na mrówki najlepiej jest wykorzystać proszek do pieczenia wymieszany z wodą. Mrówki nie znoszą tego zapachu i szybko wycofują się z miejsca, jakie zostało nim skażone. Wiele osób stosuje również wrzącą wodę, jednak jest to metoda bardzo bestialska, ponieważ wówczas mrówki giną w męczarniach. Istnieje również kilka o wiele bardziej przyjaznych dla środowiska sposobów radzenia sobie ze szkodnikami.
Jednym z nich są pułapki trójkątne, które udają obecność samicy i tym samym przyciągają samców. Takie pułapki są idealne na takie gatunki jak: owocówka jabłkóweczka, skośnika brzoskwiniaczka, czy owocówka śliwkóweczka. Na rynku istnieją również ekolepy, które wabią wszelkiego rodzaju owady za pomocą atrakcyjnego dla nich koloru.
Warto wykorzystać także pułapki zapachowe. Takie sposoby walki ze szkodnikami mogą dawać naprawdę bardzo dobre efekty, trzeba jednak przyznać, że wymagają poświęcenia im czasu oraz uwagi, a nie każda osoba ma taką możliwość. W sytuacji, kiedy szkodników chcemy się pozbyć raz na zawsze, bez względu na to czym, najlepiej jest zdecydować się na specjalne opryski, które miesza się w odpowiedniej, zalecanej przez producenta proporcji i wlewa do specjalnego opryskiwacza. Dzięki temu aplikowanie środka jest o wiele łatwiejsze i szybsze.
Trzeba jednak pamiętać, że w czasie oprysku warto jest mieć na twarzy maskę, by nie wdychać oparów. Powinno się także nosić rękawiczki, co nie dopuści do kontaktu z substancją. Środki na szkodniki zwykle nie kosztują wiele, a na rynku jest dostępna ich cała gama, dlatego niezależnie od tego, co zaatakowało ogród, na pewno znajdzie się na to odpowiednie remedium.

http://ogrodowo.info.pl/

Artykuły do przedruku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz