Szukaj o Ogrodach

Drewniane zadaszenia ogrodowe –sposób na urozmaicenie przestrzeni w ogrodzie


Autor: jagramCoraz więcej osób decyduje się na zamontowanie zadaszenia balkonowego. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Kaprysy pogody mogą nam bardzo utrudnić korzystanie z tarasu. Co zrobić, gdy chcemy spędzać przyjemnie czas na powietrzu, ale nie pozwala na to pogoda? Możemy spróbować użyć parasola, jednak nie wytrzymuje on na przykład silnego wiatru. Montaż parasola zabiera też sporo przestrzeni, która na tarasie bywa często dosyć ograniczona.
Rozwiązaniem mogą być zadaszenia tarasów z drewna. Taka konstrukcja jest wyjątkowo uniwersalna. W lecie zadaszenie daje ochronę przed słońcem oraz tworzy dodatkową przestrzeń, pod którą można przyjemnie spędzać czas niezależnie od kaprysów pogody. Czy świeci słońce czy pada ulewny deszcz, zadaszenia tarasowe zapewniają dodatkową przestrzeń do spędzenia czasu. Zadaszenie stosować można niezależnie od pory roku.
Zastosowania zadaszeń
W przypadku, gdy zadaszenia oparte są na łukach gięto-klejonych, możliwa jest niemal dowolna modyfikacja ich powierzchni.
Taka konstrukcja świetnie sprawdzi się nie tylko jako pokrycie balkonu lub tarasu, ale także jako zadaszenie basenu. Oczywiście wszystko zależy od powierzchni, którą chcemy zakryć.
Często zadaszenia z drewna stosuje się jako składziki na narzędzia lub nawet garaże dla samochodów. W tym drugim przypadku mają one niebywałą przewagę nad wieloma garażami, ponieważ zdecydowanie górują nad nimi pod względem estetyki (porównajmy np. blaszany garaż z takim zadaszeniem). Ponadto, jeśli konstrukcja ma powierzchnię do 25 m2, można ją zakwalifikować do kategorii wiaty samochodowe bez pozwolenia na budowę. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć żmudnej wędrówki po urzędach.
Jak wybrać zadaszenie
Nie każdy rodzaj zadaszenia pasuje do naszych potrzeb. Przed zakupem zestawu montażowego warto ocenić, czy budowa takiej konstrukcji nie wpłynie niekorzystnie na wygląd domu. Pamiętajmy też, że budowa zadaszenia drewnianego może zmniejszyć dopływ światła do pomieszczenia znajdującego się w jego bezpośrednim sąsiedztwie.
Jak uniknąć tego błędu?
- jeśli taras graniczy z pomieszczeniem, w którym jest małe okno, wybieramy zadaszenie typu otwartego
- jeśli taras znajduje się od jasnej strony (od wschodu lub południa), wybieramy zadaszenie typu otwartego
 Dlaczego warto wybrać zadaszenie tarasowe?
  1. Do jego zbudowania nie potrzeba pozwolenia na budowę
  2. Estetycznie wygląda
  3. Jest trwałe
  4. Jest ekologiczne – drewno to materiał naturalny

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz