Szukaj o Ogrodach

Jestem sobie[internetowa] ogrodniczka – czyli przegląd narzędzi do projektowania ogrodów online


Autor: Piotr Olszowski



Jaki jest twój wymarzony przydomowy ogród? Taki, w którym można wyhodować składniki na sos pomidorowy czy raczej idealna kopia terenów zielonych przylegających do Białego Domu?

Niezależnie od oczekiwań, Internet jest kopalnią pomysłów na kreatywne rozplanowanie układu roślin na grządce czy też poszczególnych sekcji ogrodu. Ogólnodostępne narzędzia do projektowania ogrodów dostępne online pozwolą zorientować się w zasadach planowania przestrzennego oraz stworzyć bazę roślin, tych jadalnych i tych ozdobnych, które najlepiej sprawdzą się w naszym ogrodzie. Które z internetowych samouczków sprawdzają się najlepiej przeczytasz poniżej.

1.       Garden Planner Online – pozwala na wprowadzenie indywidualnych ustawień i parametrów takich jak rozmiar, kształt i układ ogrodu. Na interaktywnym planie można przetestować ustawienie nie tylko roślin i drzew, ale również elementów stałych takich jak ceglane patio czy płoty. Po ukończeniu projektu, program samodzielnie wygeneruje dla nas listę wybranych roślin, co znacznie usprawni zakupy w lokalnym centrum ogrodniczym.
2.       Ogrodeus – bardzo rozbudowany portal ogrodniczy pozwalający na projektowanie własnego ogrodu online z pomocą wirtualnego asystenta. Pozwala na wyszukanie interesujących roślin z bardzo rozbudowanej bazy zawierającej dokładne opisy i zdjęcia. Dzięki interaktywnej „instrukcji obsługi roślin” poznasz wszystkie interesujące Ci parametry danej rośliny, takie jak okres sadzenia, sposoby podcinania czy też zabezpieczania danej rośliny przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.
3.       GrowVeg – to narzędzie zaprojektowane specjalnie dla aspirujących szefów kuchni. Baza dostępnych w portalu roślin zawiera setki pozycji – od drzew owocowych do warzyw korzeniowych. Niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji całe pole czy tylko kilka metrów kwadratowych, GroVeg pozwoli ci stworzyć szczegółowy plan działania na nowy sezon.
4.       Gardener’s supply – Nie wiesz od czego tak naprawdę zacząć? Gardener’s supply posiada bazę gotowych projektów ogrodów - wystarczy wybrać motyw, wprowadzić ilość czasu jaką możesz poświęcić na jego pielęgnację, swoje nawyki żywieniowe oraz rodzaj terenu, jakim dysponujesz. Po uzupełnieniu tych danych program przedstawi nam szczegółowy plan dbania o każdą z roślin, co pozwoli uporządkować i zmaksymalizować wysiłki włożone w prace ogrodowe.
W powyższych narzędziach do projektowania online można umieszczać poszczególne elementy na schematycznej „kratce”, możemy wybrać scenerię w naturalnej perspektywie i zapełnić ją elementami roślinnymi. Dzięki temu możemy przekonać się czy na przykład hortensje, które, jako prezent od teściowej musieliśmy zasadzić na honorowym miejscu, nie przyćmią naszych ukochanych tulipanów.

Już teraz zaprojektuj swój ogród w portalu ogrodniczym ogrodeus.pl
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz