Szukaj o Ogrodach

Ogrody spektakularne


Autor: UstronieByć w Kołobrzegu, Ustroniu Morskim czy Mielnie i nie zobaczyć Ogrodów Tematycznych Hortulus w nieodległej Dobrzycy, to jak popełnić grzech turystyczny. O wyjątkowej urodzie tego miejsca nie sposób pisać. Wystarczy wspomnieć, że tym magicznym ogrodom poświęcono sporo miejsca w prasie, telewizji i sieci.

Założony w 1992 roku park botaniczny zajmuje ponad 4 ha gruntów i podzielony jest na 28 ogrodów tematycznych, każdy o innej kompozycji i innym nastroju. Wegetacji roślin sprzyja wyjątkowy, nadmorski klimat charakteryzujący się dużą wilgotnością powietrza, dużym nasłonecznieniem oraz łagodnymi zimami.
Ogrody w Dobrzycy
Ogrody w DobrzycyCo roku ogrody odwiedzają tysiące turystów z całej Polski i Europy. Tutaj nikt nie może czuć się zawiedziony. Każdy, nawet dzieci, jest zauroczony osobliwym pięknem tego miejsca. Właścicielka, zafascynowana między innymi twórczością katalońskiego projektanta z Barcelony Antoniego Gaudiego oraz skandynawskimi legendami, przenosi baśniowe klimaty do swoich ogrodów.
Ogrody w Dobrzycy
Ogrody w DobrzycyHitem od tego lata ma być labirynt o tajemniczej nazwie Hortulus Spectabilis. Jak wskazuje łacińska nazwa, ma być to miejsce spektakularne. I zapewne będzie, bo 3,5 kilometrowy labirynt z nową wieżą widokową jest jednym z największych w Europie, zaś sam labirynt grabowy nie ma na świecie konkurencji. Podobne założono w Holandii i Belgi, jednak ten z Dobrzycy jest od nich większy. Wspomniana wcześniej wieża widokowa ma nie tylko służyć podziwianiu ogrodów z lotu ptaka, ale również pomagać tym, którzy będą mieli problem z opuszczeniem tego gigantycznego labiryntu.
Otwarcie labiryntu dla turystów nastąpi w czerwcu 2014 roku. Wyjątkowość tego miejsca można było już poznać w telewizyjnym programie „Maja w Ogrodzie”. Nagrany późną jesienią zeszłego roku materiał tylko w niewielkim stopniu oddaje paletę barw, którymi już niebawem będzie można zachwycać się na żywo.

Noclegi blisko morza
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz