Szukaj o Ogrodach

Rozświetl ogród!


Autor: Tomasz JedońAranżując taras oraz przestrzeń ogrodową warto pomyśleć o oświetleniu. Odpowiednio dobrane lampy potrafią zaczarować przestrzeń w magiczną krainę. Dlatego jeśli lubisz spędzać wieczory na świeżym powietrzu zobacz jak ciekawie udekorować ogród za pomocą światła.

Zacznijmy od tarasu. Tu najlepiej sprawdzą się zewnętrzne kinkiety, a także podwieszane pod sufitem oświetlenie. W tym przypadku warto zainwestować w lampy z diodami LED. Dzięki nim zredukujesz koszty bez konieczności wyrzekania się długiego doświetlania przestrzeni.
Romantycznie zaaranżowany taras nie obejdzie się bez latarenek. Ich wybór na rynku jest przeogromny – od klasycznych, przeznaczonych do postawienia na stoliku, poprzez wiszące aż po te przeznaczone do wbicia w doniczkę czy grządkę.
Jeśli w Twoim ogrodzie jest alejka prowadząca do oczka wodnego bądź altanki, warto zadbać także o jej oświetlenie. Najlepiej sprawdzą się tu lampy solarne. W ciągu dnia absorbują energię, którą następnie użytkują po zmroku, emitując delikatną świetlistą łunę.
Ostatnio na rynku pojawiły się nowoczesne lampy ledowe wykonane m.in. z polietylenu i poliwęglanu. Zasilane są zazwyczaj na baterie. Niektóre modele posiadają dodatkowo pilota, za pomocą którego można zmieniać kolor wydobywającego się z nich światła. Takie dodatki rewelacyjnie sprawdzają się podczas imprez w ogrodzie. Niektóre zaprojektowane są tak, by mogły służyć także jako stoliki, stołki lub fotele. To rewelacyjny sposób na podkreślenie oryginalnego stylu ogrodowej aranżacji.
Nie można zapomnieć też o reflektorach. Te doskonale sprawdzą się przy wejściu do ogrodu, gdyż dają dość dużo światła. Polecane są także przy bramach garażowych oraz głównych drzwiach wejściowych.
W zależności od nastroju jaki chce się uzyskać należy zdecydować się na różne oświetleniowe rozwiązania. Jedno jest pewne – ogród ozdobiony światłem będzie miejscem jeszcze bardziej magicznym – takim, w którym każda chwila nabierze niezwykłego charakteru.

Więcej o oświetleniu ogrodowym.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz