Szukaj o Ogrodach

Basen ogrodowy, czyli jaki?


Autor: Tomasz JedońW letnie, niezwykle gorące dni wiele osób nie widzi lepszej metody radzenia sobie ze skwarem niż basen z chłodną wodą.

Przejeżdżając w upalne dni drogami, dostrzec można, jak wiele osób posiada basen ogrodowy. Baseny ogrodowe dzielą się na rozporowe, stelażowe i drewniane. Jednak najbardziej popularne są te dwa pierwsze. Basen rozporowy jest najprostszym w rozkładaniu basenem. Wystarczy rozłożyć go na równej powierzchni, na specjalnie do tego przeznaczonej macie pod basen, następnie napompować powietrzem pierścień otaczający górę basenu i odkręcić wodę.
Jak sama nazwa tego basenu sugeruje, woda będzie rozpierała jego boki, zapewniając w ten sposób solidnie trzymające się ściany. Basen stelażowy natomiast, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na specjalnej stelażowej konstrukcji. Jest ona całkowicie bezpieczna, składająca się w solidnych metalowych rurek. Jednak sam basen często nie wystarcza. Aby cieszyć się chłodną, a przede wszystkim czystą wodą, należy zadbać o wszelkie inne akcesoria basenowe.
Bardzo istotna jest pokrywa basenu, która chroni wodę przed najróżniejszymi zanieczyszczeniami. Bardzo istotne jest również aby posiadać dozownik chloru. Dzięki chlorowi, w wodzie nie będą rozwijać się żadne drobnoustroje. Dozownik pomoże zaaplikować odpowiednią ilość. Chemia basenowa jest bardzo istotna. Wybierając basen kierować się należy przede wszystkim ilością wolnej przestrzeni jaką na basen można przeznaczyć.
Najczęściej kupując zestaw basenowy, czyli komplet basen oraz wszelkie potrzebne akcesoria, spotkać można się z instrukcją obsługi. Wbrew pozorom może być ona pomocna. Chcąc kupić basen należy się zastanowić jaką sumę chce się na niego przeznaczyć. Najbardziej opłaca się kupować basen z zestawie z akcesoriami. Zakup taki wychodzi o wiele taniej aniżeli zakup poszczególnych części osobno. Zimna woda w upalne dni to często marzenie wielu. Dlaczego więc nie zrealizować tego marzenia?

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz