Szukaj o Ogrodach

Fontanny ogrodowe – modne dekoracjeAutor: Anna Woźniak

Elementy wodne są niezwykle interesującym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na charakter krajobrazu. Współcześni projektanci ogrodów bardzo chętnie wykorzystują w swych pracach możliwości, jakie oferują im fontanny ogrodowe, strumyki lub oczka wodne.

Planując zagospodarowanie własnego ogrodu warto rozważyć wykorzystanie odpowiednio dopasowanych do całości aranżacji wodnych elementów. Pamiętajmy, że praktycznie wszystkie układy wodne stanowią bardzo interesujące formy dekoracyjne. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaki wodny obiekt będzie najodpowiedniejszy dla danego krajobrazu. Wszystko zależy bowiem od estetycznych preferencji użytkowników ogrodu a także od wilkości powierzchni jaką dysponujemy. Jeśli posiadany przez nas teren jest niewielkich rozmiarów to często okazuje się, że jedyną rozsądną opcją będzie fontanna do ogrodu.
Okazuje się jednak, że również w większych przestrzeniach fontanny ogrodowe wykorzystywane są bardzo chętnie. W porównaniu do innych wodnych elementów są one znacznie łatwiejsze w instalacji, a przede wszystkim ich posiadanie w mniejszym stopniu wiąże się z kłopotliwymi i kosztownymi pracami konserwatorskimi, takimi jak chociażby filtrowanie i odmulanie. Fontanny ogrodowe nie wymagają również od inwestorów przeprowadzania skomplikowanych prac budowlanych. Dla porównania warto wspomnieć, że legalne wykonanie większych rozmiarów wodnych oczek lub strumyków, wymaga zdobycia odpowiedniego pozwolenia wodno-budowlanego. Jak nietrudno się domyślić, proces organizowania kwestii formalnych bywa długotrwały i nie zawsze kończy się pozytywnie.
Wymienione w poprzednim akapicie uciążliwe kwestie wiążące się z posiadaniem oczek wodnych, stawików i strumieni, sprawia, że szczególnie chętnie decydujemy się na instalowanie w naszych ogrodach fontann. Właściciele ogrodów doceniają niezwykle atrakcyjne walory estetyczne współczesnych fontann. Większość użytkowników decyduje się na fontanny ogrodowe wykonane z kamieni naturalnych, np. marmuru. Wykorzystywanie w ogrodzie marmurowych elementów jest współcześnie niezwykle modne. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać zalety posiadane przez naturalne materiały. Uważane są one za niezwykle szlachetne i eleganckie, w związku z tym warto rozważyć ich wykorzystanie.

Modne marmurowe fontanny ogrodowe
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz